Schola Cantorum Cracoviensis

Chór Kolegiaty Św. Anny w Krakowie

Sezon 2018/ 2019

2 lutego 2019

Wprawdzie początków chóru musimy szukać w połowie lat 70-dziesiątych, ale potrzeba spotkania się z chórzystami z poprzednich lat dała impuls do zorganizowania jubileuszu. 5 lat temu wymyśliliśmy więc obchody 30-lecia pierwszego publicznego koncertu, który odbył się 22 stycznia 1984 roku w kościele św. Kazimierza oo. Reformatów. Wspaniale było spotkać się po wielu latach i wspólnie zaśpiewać kolędy. Tego roku w ramach 35-lecia zaprosiliśmy znowu wszystkich byłych, obecnych i przyszłych członków chóru na kolędowanie. Kolędowały teraz trzy pokolenia – my, nasze dzieci i wnuki! A więc wszyscy podążyliśmy „Za gwiazdą” – z muzyka, kolędami i wspomnieniami!

26 stycznia 2019

Wpisując się w akcję Po Kolędzie JP2 organizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II, kolędowaliśmy wspólnie z pensjonariuszami DPS Pod Klonami w Głogoczowie.

30 grudnia 2019

Zaproszeni przez p. Jacka Berwaldta – wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Bachowskiego wzięliśmy udział w CXLIX Koncercie u św. Marcina prezentując publiczności kolędy staropolskie i tradycyjne. Na organach m.in. utwory J. S. Bacha grała Neg Yi Chen.

29 grudnia 2019

W ramach akcji Po Kolędzie JP2 organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II, odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów z koncertem kolęd staropolskich i tradycyjnych.

9 grudnia 2019

w Kolegiacie św. Anny w ramach koncertu adwentowego wykonaliśmy utwory renesansowe związane z tym okresem roku liturgicznego oraz - wraz z Łukaszem Kmiecikiem - Laetatus sum - Michała Haydna.

 

14 października 2018

Kolegiata św. Anny

„Księdzu Mieszkowi w pierwszą rocznicę śmierci” - zaśpiewaliśmy jego ulubiony motet J.S. Bacha – Jesu, meine Freude z towarzyszeniem Łukasza Kmiecika na organach. Zaproszona skrzypaczka – Kaja Danczowska (uczennica Ks. Turka) wykonała utwory solowe tego kompozytora.